1. Home
 2.  » 
 3. Polski
 4.  » O NASZEJ KANCELARII

Renomowana Kancelaria Wypadkowa w Nowym Jorku

Block O’Toole & Murphy, LLP to prestiżowa kancelaria wypadkowa w Nowym Jorku z kilkudziesięcioletnią historią uzyskanych rekordowych wielomilionowych odszkodowań. Nasi prawnicy uzyskali cztery najwyższe rekordowe odszkodowania w historii całego stanu Nowy Jork, w tym uzyskany w roku 2019 najwyższy werdykt w stanie Nowy Jork w wysokości 110 milionów dolarów. Prowadzimy wszystkie sprawy wypadkowe. Specjalizujemy się w wypadkach budowlanych. W 2019 roku trzy najwyższe odszkodowania za wypadki budowlane w stanie Nowy Jork zostały uzyskane przez naszą kancelarię.

Dokładnie rozumiemy o jaką stawkę toczy się walka kiedy zgłasza się do nas osoba poszkodowana, której życie uległo diametralnej zmianie w wyniku poważnego wypadku z winy podmiotów trzecich. Dlatego nasi prawnicy poświęcili swoje kariery na praktykowanie wyłącznie prawa dotyczącego wypadków oraz odszkodowań i w każdej sprawie są gotowi agresywnie walczyć na rzecz naszych klientów. Nasza kancelaria zatrudnia również wielu adwokatów, którzy wcześniej byli prokuratorami i mają ogromne doświadczenie procesowe.

Kancelaria Block O’Toole & Murphy z dedykacją ciężko pracuje na to, aby firmy ubezpieczeniowe oraz ławnicy zrozumieli jak dewastujący wpływ na życie prywatne i zawodowe poszkodowanego może mieć wypadek. Nasza firma nie jest zainteresowana uzyskaniem szybkiej i łatwej ugody. Twardo negocjujemy i nie zostawimy ani jednego dolara na stole, który należy się naszym klientom.

Kancelaria Block O'Toole & Murphy - Nowojorscy Adwokaci Wypadkowi

Odzyskaliśmy już ponad miliard dolarów ($1,000,000,000) dla naszych klientów. Jako kancelaria zakończyliśmy najwięcej spraw na kwotę miliona dolarów lub więcej spośród wszystkich kancelarii w całym stanie Nowy Jork. Każdego roku uzyskując rekordowe odszkodowania na rzecz poszkodowanych, Kancelaria Block O’Toole & Murphy, LLP jest notowana w czołówce rankingów prowadzonych przez Verdict Search, Wall Street Journal i wielu innych.

Naszymi klientami są poszkodowani z różnych środowisk, a zwłaszcza pracownicy budowlani, elektrycy, dacharze, hydraulicy, malarze, stolarze, policjanci oraz strażacy. Reprezentujemy również poszkodowanych nie tylko w wypadkach budowlanych, ale także wypadkach śmiertelnych, wypadkach samochodowych, oraz wszelkich innych wypadkach.

Walczymy z dużymi korporacjami ubezpieczeniowymi o godziwe odszkodowania na rzecz poszkodowanych.

Nasze wyniki mówią za siebie. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z ostatnimi multimilionowymi werdyktami oraz ugodami osiągniętymi przez naszych prawników:

 • $110,000,000 rekordowy werdykt – najwyższe cywilne odszkodowanie za obrażenia ciała w historii stanu Nowy Jork przyznane rowerzyście;
 • $32,756,156 przyznane przez ławników w procesie sądowym dla pieszego;
 • $22,500,000 za wypadek samochodowy w bardzo skomplikowanej sprawie;
 • $15,000,000 dla rodziny zmarłego pracownika w bardzo medialnej sprawie wypadkowej;
 • $14,000,000 przyznane przez ławników w sądzie po długim procesie;
 • $12,000,000 za wypadek budowlany na terenie nowego budynku na Manhattanie;
 • $11,500,000 dla pracownika, który doznał uszkodzeń ręki operując niezabezpieczoną piłą;
 • $10,875,000 za wypadek budowlany na Brooklynie;
 • $7,400,000 za wypadek na dachu nowojorskiego budynku;
 • $7,300,000 dla robotnika za wypadek przez, który doszło do częściowej amputacji dłoni
 • $7,000,000 dla robotnika, którego twarz została uderzone przez niezabezpieczony przedmiot;
 • $6,793,881 przyznane przez ławników na rzecz nowojorskiego robotnika;
 • $6,000,000 po batalii sądowej w sprawie o odszkodowanie dla polskiego robotnika;
 • $5,900,000 dla Polaka wykonującego prace murarskie na budowie w Nowym Jorku;
 • $5,885,000 dla imigranta pracującego na budowie bez odpowiedniej dokumentacji;
 • $5,500,000 dla pracownika, który został uszkodzony po zderzeniu z maszyną na budowie;
 • $5,500,000 za upadek z nieprzywiązanej i wadliwej drabiny;
 • $5,030,572 po upadku z niezabezpieczonego rusztowania;
 • $5,000,000 dla polskiego robotnika za wypadek na terenie budowy;
 • $5,000,000 za wypadek na budowie dla pracownika wykonującego prace elektryczne;
 • $4,995,000 dla pracownika budowlanego, który spadł ze znacznej wysokości;
 • $4,900,000 dla imigranta z Albanii za wypadek z wysokości;
 • $4,750,000 za uszkodzenia doznane po uderzeniu w głowę przez spadający obiekt;
 • $4,650,000 za wypadek w nowojorskim magazynie;
 • $4,475,000 dla rodziny zmarłego hutnika;
 • $4,250,000 za upadek do niezabezpieczonego wykopu;
 • $4,200,000 za uszkodzenia doznane podczas upadku z wadliwej drabiny;
 • $4,011,000 dla nadzorcy budowy, który doznał obrażeń na Bronksie;
 • $4,000,000 dla pracownika budowlanego, który uległ wypadkowi na Long Island;
 • $4,000,000 za wypadek na terenie budowy na Bronksie;
 • $4,000,000 dla imigranta z Polski, który uległ wypadkowi na terenie budynku komercyjnego;
 • $4,000,000 za uszkodzenie kostki na terenie budowy;
 • $4,000,000 dla polskiego pracownika, który spadł w pracy z drabiny.

Pawel Wierzbicki

WYBIERZ PRESTIŻOWĄ KANCELARIĘ Z NAJLEPSZYMI WYNIKAMI, Z KTÓRĄ LICZĄ SIĘ NAJWIĘKSZE FIRMY UBEZPIECZENIOWE, GDZIE MASZ BEZPOŚREDNI KONTAKT Z ADWOKATEM MÓWIĄCYM W TWOIM JĘZYKU!

BEZPŁATNIE SKONSULTUJ SWOJĄ SPRAWĘ Z MECENASEM WIERZBICKIM DZWONIĄC POD NUMER 212-736-5300

Polish-Attorney-New-York-City

Wyróżnieni przez liczne prestiżowe organizacje

Zatrudniamy tylko najbardziej wykwalifikowanych adwokatów w Nowym Jorku, którzy są znakomitymi ekspertami do spraw odszkodowawczych. Każdy z członków zespołu został dołączył do kancelarii po bardzo dokładnej selekcji. Partnerzy osobiście obserwowali umiejętności procesowe wielu z zatrudnionych adwokatów, aby upewnić się, że nasi klienci mają możliwie najlepszą reprezentację prawną.

Nasz zespół został wyróżnione przez prestiżowe organizacje prawnicze. Do nagród należą między innymi:

 • Najlepsze kancelarie – Raport przygotowany przez U.S. News & World: Kancelaria Block O’Toole & Murphy została uznana za “Najlepszą Kancelarię” w Nowym Jorku przez U.S. News & World Report. Kancelaria uzyskała pierwsze odznaczenie w kategorii kancelarii reprezentujących poszkodowanych.
 • Najlepsi prawnicy: Nasi partnerzy zostali uznani za Najlepszych Prawników® przez najstarszy i najbardziej ceniony ranking w branży. To odznaczenie jest zarezerwowane wyłącznie dla 4% najlepszych prawników w Stanach Zjednoczonych. Jeffrey Block, Daniel O’Toole i Stephen Murphy każdego roku począwszy od 2015 są odznaczani jako Najlepsi Prawnicy w kategorii prawa odszkodowań. Od 2017 roku trzech partnerów tytularnych kancelarii znajduje się na okładce magazynu New York Best Lawyers®.
 • Super Lawyers: Jedenastu naszych adwokatów należy do Super Lawyers lub Wschodzących Gwiazd palestry. Jedynie 5% adwokatów w stanie Nowy Jork jest odznaczanych tym wyróżnieniem.

Nasi adwokaci mają niedoścignione doświadczenie procesowe i twardo walczą w sądzie o najwyższe odszkodowania dla naszych klientów. Dumnie reprezentujemy poszkodowanych w najtrudniejszych sprawach, przewyższając ich oczekiwania. Nasi prawnicy są znani z ciężkiej pracy, agresywnych i jednocześnie dozwolonych taktyk negocjacyjnych oraz doskonałych umiejętności oratorskich.

Nasza strategia

Każdą sprawę przygotowujemy tak jakby miała być rozstrzynięta w procesie sądowym. Od momentu przyjęcia sprawy aż do jej zakończenia nasi adwokaci pozostają w gotowości i walczą o interes poszkodowanego. Nasza filozofia opiera się na trzech głównych założeniach:

 • Kancelaria reprezentująca firmę ubezpieczeniową nie jest w stanie nas przestraszyć
 • Nie spoczniemy póki sprawiedliwość nie zostanie wymierzona
 • Nasza wyniki mówią same za siebie

Jeżeli prawnicy reprezentujący firmę ubezpieczeniową nie zaoferują odpowiedniej kwoty, jesteśmy przygotowani, aby walczyć do końca w sądzie przed ławnikami o interes naszych klientów. Mamy do tego przygotowaną całą armię adwokatów.

Każda sprawa jest przygotowywana z namysłem i doborem odpowiedniej strategii, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągać najwyższe rezultaty, co roku bijąc rekordy w całym stanie Nowy Jork. Nasza kancelaria starannie wybiera sprawy, dzięki czemu utrzymujemy ograniczoną liczbę spraw, co pozwala nam reprezentować każdego klienta na sto procent.

Zatrudniamy i pokrywamy koszty najlepszych ekspertów sądowych, których ekspertyza jest niezbędna do udowodnienia najbardziej skomplikowanych założeń i teorii w sądzie.

Przywództwo w organizacjach prawnych i publikacje

Nasi adwokaci aktywnie działają w organizacjach prawnych reprezentujących ofiary wypadków w Nowym Jorku. Partner Daniel O’Toole jest Prezesem Komitetu Prawa Pracy (Labor Law Committee zajmującego się prawem dotyczącym wypadków budowlanych) w organizacji zrzeszającej nowojorskich adwokatów procesowych (New York State Trial Lawyers Association). Nasi partnerzy opublikowali również wiele artykułów w prestiżowych magazynach takich jak New Yok Law Journal.

Ponadto nasi adwokaci prowadzą również wykłady przed innymi prawnikami z branży na temat zagadnień związanych z prawem odszkodowań, a zwłaszcza kwestii dotyczących wypadków na budowie czy wypadków samochodowych. W lipcu 2018 roku ponad 100 adwokatów brało udział w wykładzie prowadzonym przez partnera David Scher, podczas którego omawiane były szczegółowe zagadnienia prawa regulujące wypadki budowlane.

Nasi adwokaci występują oraz publikują w renomowanych periodykach takich jak New York Times, New York Daily News, New York Post, lub New York Newsday.

Akcje charytatywne

Nasza kancelaria stara się zawsze wesprzeć osoby, które tego najbardziej potrzebują. Od 2007 roku Kancelaria Block O’Toole & Murphy organizuje degustację wina oraz charytatywną aukcję, w której biorą udział nasi przyjaciele, rodziny, sędziowie oraz prawnicy z branży. Podczas ostatniej udało nam się zebrać ponad pięć milionów dolarów na rzecz nowojorskiego Szpitala Dziecięcego Świętego Judy, gdzie prowadzone są badania naukowe nad leczeniem nowotworów wśród dzieci. Ta kwota pomoże ocalić życie tysiącom dzieci, które swoje najmłodsze lata spędzają w szpitalach, nie wiedząc czy dożyją jutra, dla których idolami nie są osoby z pierwszych stron gazet, lecz ich lekarze i pielęgniarki.

Wspieramy Nowojorską Polonię

Mecenas Wierzbicki wraz z Kancelarią Block O’Toole & Murphy aktywnie wspierają Nowojorską Polonię, sponosorując liczne wydarzenia kulturalne, historyczne artystyczne i sportowe. Mecenas Wierzbicki jako dumny przedstawiciel Polonii stara się pomagać i zwrócić wdzięczność społeczności, z której się wywodzi. Mecenas Wierzbicki jest również aktywnym członkiem i działaczem Pulaski Association of Business and Professional Men, Inc.

Mecenas Wierzbicki oraz Kancelaria Block O’Toole & Murphy wraz z Adamem Kownackim przemierzyli Piątą Aleję na 82 drugiej Paradzie Pułaskiego.

Adam Kownacki z mec. Pawłem P. Wierzbickim na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku

Parada Pułaskiego - Kancelaria Block O'Toole & Murphy

Jesteśmy głównym honorowym sponsorem Adama Kownackiego

Mecenas Wierzbicki i Kancelaria Block O’Toole & Murphy są honorowym głównym sponsorem Adama Kownackiego. Wspieramy pierwszego przyszłego mistrza świata wagi ciężkiej.

Block O'Toole & Murphy wspiera Adama Kownackiego

Adam Kownacki z mec. Pawłem P. Wierzbickim w biurze kancelarii Block O'Toole & Murphy

Porozmawiaj z wykwalifikowanym parwnikiem z Nowgo Jorku

“Wypełnij nasz krótki ,darmowy formularz kontaktowy, natychmiastowego przeglądu sprawy Lub zadzwoń do nas dzis pod nr. Tel 212-736-5300. Honorarium naszej kancelarii prawnej jest oparte na kontrakcie z klientem, gwarantujace nam 1/3 wygranej jako oplate za nasze uslugi. Nie pobieramy żadnych opłat jesli nie wygramy sprawy.”

Wypełnij wszystkie pola, abyśmy mogli Ci jak najszybciej pomóc.