1. Home
 2.  » Polski

Eksperci do spraw wypadkowych – Rekordowe Odszkodowania

Wybierz Kancelarię z najlepszymi wynikami!

 • Najwyższa liczba udokumentowanych rezultatów przekraczających $1,000,000 w całym stanie Nowy Jork od roku 2012
 • Werdykt na ponad 110 milonów dolarów – najwyższy w historii całego stanu Nowy Jork
 • Najwyższe odszkodowanie w historii Long Island ($32,756,156)
 • Drugi najwyższy rezultat w historii stanu Nowy Jork uzyskany w sądzie Court of Claims ($20,181,489)
 • Ponad trzysta odszkodowań przekraczających MILION dolarów
 • Mówimy w Twoim języku! Jeden z naszych adwokatów – mecenas Wierzbicki mówi perfekcyjnie po polsku!
 • Porównaj nasze rezultaty z wynikami innych kancelarii w Nowym Jorku i dopiero wówczas podejmij decyzję!
 • Wybór adwokata wypadkowego ma ogromne znaczenie!

Odzyskaliśmy już ponad jeden i pół miliarda dolarów ($1,500,000,000) dla naszych klientów. Jako kancelaria zakończyliśmy najwięcej spraw na kwotę miliona dolarów lub więcej spośród wszystkich kancelarii w całym stanie Nowy Jork. Każdego roku uzyskując rekordowe odszkodowania na rzecz poszkodowanych, Kancelaria Block O’Toole & Murphy, LLP jest notowana w czołówce rankingów prowadzonych przez Verdict Search, Wall Street Journal i wielu innych.

Prawnicy z kancelarii Block O’Toole & Murphy są ekspertami do spraw wypadkowych. Tworzymy silny zespół adwokatów procesowych. Poświęciliśmy kariery walcząc z wielkimi korporacjami ubezpieczeniowymi o odszkodowania na rzecz poszkodowanych. Każdego dnia bronimy słabszych w sądzie. Poniżej znajduje się lista przydatnych linków, które przekierują Cię do innych zakładek na naszej stronie gdzie możesz przeczytać więcej o naszej kancelarii, uzyskanych rezultatach i prawie regulującym wypadki i odszkodowania w stanie Nowy Jork oraz New Jersey. Zadzwoń do nas po bezpłatną konsultację pod numer telefonu 212-736-5300 lub wypełnij formularz, aby umówić sie na wizytę w naszym biurze, które znajduje się na 53 piętrze budynku One Penn Plaza na Manhattanie. Możesz omówić swoją sprawę w języku polskim bezpośrednio z jednym z naszych adwokatów – mec. Wierzbickim, który biegle posługuje się Twoim ojczystym językiem.

MECENAS PAWEL P. WIERZBICKI

Pawel Wierzbicki Attorney

Mecenas Paweł Piotr Wierzbicki to utalentowany i bardzo pracowity adwokat procesowy, który z sukcesami walczy o najwyższe odszkodowania na rzecz poszkodowanych w wypadkach. Mecenas Wierzbicki dołączył do kancelarii Block O’Toole & Murphy w 2019 roku.

W czerwcu 2023 roku mecenas Wierzbicki został ogłoszony Partnerem, stając się tym samym najmłodszym Partnerem w historii kancelarii. Mecenas Wierzbicki jest obywatelem Stanów Zjednoczonych urodzonym w Chicago. Mecenas Wierzbicki mówi perfekcyjnie w języku polskim. Podczas studiów prawniczych na University of Florida mecenas Wierzbicki uzyskał najwyższą ocenę z egzaminu sprawdzającego wiedzę o amerykańskim prawie wypadkowym, za co został odznaczony przez samego dziekana.

Mecenas Wierzbicki jest doświadczonym prawnikiem wpisanym na listę adwokatów stanu Nowy Jork specjalizującym się w prawie wypadkowym i reprezentującym poszkodowanych we wszystkich stanowych sądach w stanie Nowy Jork. Mecenas Wierzbicki w swojej praktyce prawniczej z sukcesami walczy o odszkodowania na rzecz poszkodowanych w wypadkach budowlanych, wypadkach w pracy, wypadkach samochodowych i wypadkach na posesji. Mecenas Wierzbicki posiada również szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw i Workers’ Compensation i dokładnie rozumie kwestie prawne łączące sprawę cywilną ze sprawą Workers’ Compensation.

Doświadczenie i Rezultaty

2024 … $10,000,000 na rzecz pracownika azbestowego za wypadek na budowie
W 2024 roku Partner Paweł P. Wierzbicki uzyskał odszkodowanie w wysokości $10,000,000 na rzecz pracownika azbestowego, który doznał obrażeń ciała podczas pracy na budowie na Manhattanie kiedy jedna ze ścian zawaliła się
 

2023 . . . $9,750,000 na rzecz pracownika za upadek z rusztowania na budowie
W 2023 roku Partner Paweł P. Wierzbicki uzyskał odszkodowanie w wysokości $9,750,000 na rzecz polskiego pracownika budowlanego, który spadł z sześciu stóp z rusztowania i doznał trwałych uszkodzeń kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego.

2022 . . . Najwyższe (Top 1) odszkodowanie za wypadek budowlany w całym stanie Nowy Jork
W 2022 roku Partnerzy Paweł P. Wierzbicki i Daniel P. O’Toole uzyskali odszkodowanie w wysokości $8,750,000, które jest uważane za najwyższy odnotowany rezultat w kategorii odszkodowań za wypadki budowlane w całym stanie Nowy Jork. To odszkodowanie było ciężko wywalczone przez mecenasa Wierzbickiego i mecenasa O’Toole na rzecz polskiego imigranta, który spadł z wysokości trzech stóp z drabiny na terenie remontowanego apartamentu na Manhattanie. Ta sprawa wymagała udowodnienia, że uraz głowy i mózgu oraz inne obrażenia poszkodowanego doprowadziły do pogorszenia się ogólnego stanu zdrowia poszkodowanego i aktywizacji genetycznego schorzenia krwi poszkodowanego, tj. zespołu antyfosfolipidowego.

2022 . . . Trzeci najwyższy rezultat za wypadek na budowie w stanie Nowy Jork
Ciężka praca, oddanie i dedykacja mecenasa Wierzbickiego przekłada się na najwyższe wyniki w nowojorskich rankingach spraw odszkodowawczych. W 2022 rezultaty mecenasa Wierzbickiego zostały docenione przez magazyn VerdictSearch, który publikuje ranking najwyższych odszkodowań dla poszczególnych kategorii wypadków. Odszkodowanie na kwotę $4,500,000 uzyskane przez mec. Wierzbickiego uplasowało się na trzeciej pozycji (top 3) w rankingu odszkodowań za wypadki budowlane. Ta kwota została uzyskana na rzecz polskiego hydraulika, który potknął się na budowie i uszkodził kolano.

2022 . . . Trzeci najwyższy rezultat za wypadek samochodowy w stanie Nowy Jork
W 2022 roku mecenas Wierzbicki i mecenas O’Toole uzyskali odszkodowanie w wysokości $4,300,000 na rzecz polskiego pracownika azbestowego, członka Local 78, który doznał uszkodzeń kostki i przedramienia w wypadku samochodowym. To odszkodowanie jest uważane za trzeci najwyższy rezultat ugodowy w kategorii odszkodowanie za wypadki samochodowe uzyskane w 2022 roku w stanie Nowy Jork.

W 2021, 2022 oraz 2023 roku mec. Wierzbicki został odznaczony wyróżnieniem Super Lawyer, które uzyskuje jedynie 2.5% adwokatów w stanie Nowy Jork.

Mecenas Wierzbicki z sukcesami reprezentuje poszkodowanych pracowników przed Sądem Workers’ Compensation w walce z pracodawcami i firmami ubezpieczeniowymi o należyte świadczenia i odszkodowania. W swojej karierze mecenas Wierzbicki wygrał wiele skomplikowanych procesów i uzyskał wiele pokaźnych ugód (tzw. Sekcji 32) w sprawach Workers’ Compensation na rzecz poszkodowanych pracowników. Klienci bardzo cenią sobie fachową poradę mecenasa Wierzbickiego w zakresie prawa Workers’ Compensation.

Mecenas Wierzbicki mówi płynnie w języku polskim, dzięki czemu kancelaria Block O’Toole & Murphy jest w stanie świadczyć najwyższej jakości obsługę prawną na rzecz poszkodowanych, których angielski nie jest pierwszym językiem. Mecenas Wierzbicki niezwykle starannie przygotowuje polskomówiących poszkodowanych na przesłuchania przed procesem i pilnuje, aby zeznanie klienta było precyzyjnie przetłumaczone, co często ma decydujące znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy.

Mecenas Wierzbicki każdą sprawę wypadkową traktuje priorytetowo. Szczególny nacisk kładzie na skrupulatne przygotowanie sprawy. Niezwykle ważny dla niego jest regularny i bezpośredni kontakt z klientem, który pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów i spełnienie oczekiwań poszkodowanego. Mecenas Wierzbicki robi wszystko by maksymalnie przyspieszyć bieg sprawy, aby klient możliwie prędko otrzymał godziwe odszkodowanie.

Mecenas Wierzbicki aktywnie wspiera polską kulturę i z pasją przekazuje szczegóły dotyczące historii Polski swoim amerykańskim kolegom. Mecenas Wierzbicki jest dumnym członkiem zarządu Pulaski Association of Business & Professional Men, Inc., organizacji zrzeszającej amerykańskich profesjonalistów i przedsiębiorców polskiego pochodzenia.

Poniżej znajdują się krótkie opisy spraw odszkodowawczych prowadzonych przez mecenasa Wierzbickiego w ostatnich miesiącach:

 • $10,000,000 na rzecz pracownika azbestowego za wypadek na budowie;
 • $9,750,000 na rzecz polskiego 45-letniego pracownika, który spadł z szesciostopowego rusztowania i doznał poważnych uszkodzeń kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego;
 • $8,750,000 na rzecz nieudokumentowanego imigranta z Polski, który spadł z drabiny z wysokości trzech stop na terenie remontowanego apartamentu na Manhattanie, w wyniku czego doznał urazu mózgu i innych schorzeń, które spowodowały pogorszenie się jego stanu zdrowia i aktywację zespołu antyfosfolipidowego, genetycznego schorzenia krwi;
 • $4,700,000 na rzecz 64-letniego nieudokumentowanego imigranta z Polski, który potknął się na rusztowaniu i doznał obrażeń szyi, dolnych pleców i prawej kostki;
 • $4,500,000 na rzecz hydraulika, który przeszedł dwie operacje na kolano w wyniku potknięcia się na budowie’
 • $4,300,000 na rzecz pracownika azbestowego, który został potrącony przez furgonetkę w drodze do pracy i doznał złamania lewego przedramienia i kostki, które wymagały operacyjnego zespolenia oraz naderwania łękotki, która nie była operowana;
 • $4,000,000 dla murarza z Local 1 pochodzącego z Polski, który spadł przez niezabezpieczony otwór w platformie podczas obniżania rusztowania i doznał obrażeń kręgosłupa lędźwiowego, który wymagał laminektomii na jednym poziomie;
 • $3,000,000 na rzecz stolarza, który spadł z szczesciostopowej drabiny i doznał pogorszenia się stanu kręgosłupa lędźwiowego, na który leczył się przez wiele lat przed wypadkiem. Poszkodowany przeszedł laminektomię kręgosłupa na odcinkach, które były już uszkodzone przed wypadkiem. Klient nie zdecydował się na fuzję kręgosłupa;
 • $3,000,000 na rzecz hydraulika, który spadł z drabiny i doznał złamania nadgarstka wymagającego operacji oraz uszkodzeń kręgosłupa lędźwiowego;
 • $2,700,000 na rzecz hydraulika, który potknął się na budowie i doznał uszkodzeń prawego kolana oraz barku. Klient przeszedł artroskopię kolana;
 • $2,500,000 na rzecz członka Unii 78, który spadł z rusztowania z wysokości pięciu stop, po tym jak został uderzony przez spadającą metalową formę;
 • $2,500,000 na rzecz pracownika azbestowego, który doznał uszkodzenia dolnego kręgosłupa;
 • $2,000,000 na rzecz 35-letniego elektryka, który spadł z drabiny i doznał złamania kości piętowej, która nie wymagała operacji;
 • $1,750,000 na rzecz 37-letniego unijnego stolarza, który doznał obrażeń podczas przewożenia wózka z płytami kartonowo-gipsowymi po tym jak jedno z kół najechało na gruz;
 • $1,500,000 na rzecz 76-letniej kobiety, która przechodziła przez ulicę na McGuinnes Boulevard. Kierowca miał zielone światło. Poszkodowana przechodziła na czerwonym świetle i nie była na przejściu dla pieszych w momencie zdarzenia. Poszkodowana doznała urazu głowy oraz licznych złamań kości;
 • $1,225,000 na rzecz 60-letniego mężczyzny, którego pojazd został uderzony z tyłu przez samochód osobowy. Poszkodowany doznał pogorszenia się wcześniej uszkodzonego już kręgosłupa szyjnego oraz barku. Musiał przejść dwa zabiegi na bark oraz operację kręgosłupa szyjnego na odcinkach, które były już uszkodzone przed wypadkiem;
 • $1,000,000 na rzecz malarza, który spadł z niezabezpieczonej rampy rozładunkowej w hrabstwie Suffolk i doznał obrażeń prawej stopy;
 • $1,000,000, kwotę reprezentującą całą polisę ubezpieczeniową, na rzecz 41-letniego szklarza, który doznał uszkodzenia kręgosłupa w wyniku stłuczki z udziałem ciężarówkie na Queensie. Nasz klient musiał poddać się mniej  inwazyjnej procedurze na kręgosłup na odcinku L5-S1;
 • $1,000,000 na rzecz rodziny ofiary tragicznego wypadku z udziałem koparki. Roszczenie dotyczyło niedochowania należytej staranności przy wypożyczeniu maszyny budowlanej;
 • $950,000 na rzecz 65-letniego pracownika budowlanego, który doznał uszkodzeń tkanek miękkich podczas pracy na projekcie wymiany chodnika na Manhattanie. Nasz klient leczył uraz poprzez fizykoterapię. Nie przeszedł żadnej operacji;
 • $941,065 na rzecz pracownika, który spadł z wysokości po tym jak element dachu zapadł się pod jego ciężarem. Poszkodowany doznał złamania lewego barku oraz uszkodzeń lewego kolana;
 • $935,000 na rzecz 52-letniego kierowcy śmieciarki, który doznał uszkodzeń tkanek miękkich w kręgosłupie podczas odbioru gruzu z projektu budowlanego. Obrona twierdziła, że na nagraniu absolutnie nie było widać, aby nasz klient doznał urazu w momencie kiedy kontener na gruz lekko dotknął jego plecy;
 • $877,850 na rzecz poszkodowanego w wypadku samochodowym, który doznał uszkodzeń kręgosłupa lędźwiowego, na który leczył się już przed wypadkiem;
 • $850,000 na rzecz starszej pani, która poślizgnęła się w lobby budynku rezydencyjnego i doznała uszkodzeń kostki oraz barku;
 • $725,000 na rzecz 72-letniej kobiety, która potknęła się o podniesioną płytę chodnikową i doznała urazu kolan i barku;
 • $600,000 na rzecz 72-letniej pani, która potknęła się o podniesioną płytę chodnikową i doznała obrażeń lewego kolana oraz lewego barku wymagających laparoskopii;
 • $500,000 na rzecz naszego klienta, którego szyja została zaczepiona przez linkę od sprzętu budowlanego podczas jazdy rowerem po chodniku. Nasz klient nie przeszedł operacji. Uraz szyi wyleczył poprzez fizykoterapię i zastrzyki. Po dwóch tygodniach od zdarzenia wrócił do pracy na budowie.
 • $500,000 na rzecz 62-letniego klienta, który poślizgnął się na świeżo umytej podłodze w budynku rezydencyjnym i doznał złamania nadgarstka;
 • $485,000 na rzecz 60-letniego hydraulika, który poddał się zabiegowi na kolano i bark po stłuczce samochodowej na Brooklynie
 • $475,000 na rzecz mężczyzny, którego auto zostało uderzone przez czarną taksówkę, który doznał uszkodzenia barków.

Porozmawiaj z wykwalifikowanym parwnikiem z Nowgo Jorku

“Wypełnij nasz krótki ,darmowy formularz kontaktowy, natychmiastowego przeglądu sprawy Lub zadzwoń do nas dzis pod nr. Tel 212-736-5300. Honorarium naszej kancelarii prawnej jest oparte na kontrakcie z klientem, gwarantujace nam 1/3 wygranej jako oplate za nasze uslugi. Nie pobieramy żadnych opłat jesli nie wygramy sprawy.”

Wypełnij wszystkie pola, abyśmy mogli Ci jak najszybciej pomóc.